نکاتی کلیدی در مورد وب مارکتینگ

در عصر حاضر بسیاری از بیزینس من ها به سمت اینترنت و طراحی سایت روی آورده اند. زیرا دنیا به این نتیجه رسیده است که دیگر زمان خرید و فروش به سبک های سنتی به سر آمده است.وب مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی همان بازاریابی به معنای کلاسیک خود است که در گذر زمان با گسترش دنیای وب به سمت دهکده جهانی راه پیدا نموده است.
مارکتینگ یا بازاریابی یافتن بهترین مارکت یا بازار برای ارائه ی خدمات یا فروش محصولات است، به گونه ای که سود بیشتری در بر داشته باشد. در عین حال این معنا و مفهوم در ارتباط با بیزینس و مارکتینگ قدیمی بود. امروزه بیزینس من ها سود بیشتر را در دریافت هزینه بالاتر از مشتری نمی بینند. 

۱- خبرنامه داشته باشید

حتماً با ترکیب خدمات وب‌سایت خود با سرویس‌های ایمیل مارکتینگ بخشی را بر خبرنامه در نظر بگیرید.

با داشتن خبرنامه علاوه بر طبقه‌بندی درست مخاطبین خود به آن‌ها یادآور می‌شوید که نه‌تنها اکنون حرفی برای گفتن دارید بلکه تصمیم دارید به گفتن ادامه بدهید.

۲- هاستینگ مناسب

برای میزبانی وب‌سایت خود درست هزینه کنید و همیشه به دنبال کیفیت مناسب و سرعت بالا باشید تا کاربران شما همیشه وب‌سایت شما را در دسترس داشته باشند.

این یکی از نکات بسیار مهم در وب سایت مارکتینگ است.

۳- واکنش‌گرا بودن

حتماً وب‌سایت خود را با تمامی مرورگرهای مرسوم و کلیه سخت‌افزارها از موبایل تا PC سازگار کنید. رشد سریع استفاده از تبلت‌ها و موبایل‌های هوشمند٬ به‌روزرسانی و انتشار انواع مرورگرهای مختلف مواردی است که اگر در نظر گرفته نشوند وب سایت مارکتینگ خوبی انجام نداده‌اید و سایت شما هیچ‌وقت دیده نخواهد شد.

۴- ارتباط با دیگران

برای افزایش ترافیک موثر در سایت خود حتماً با وب‌سایت‌های مشابه و نه وب‌سایت‌های رقیب تبادل لینک کنید. سعی کنید دیده شوید و همواره به دنبال کاربران جدید باشید.

۵- تبلیغات کلیکی

یکی از پرکاربردترین تبلیغات در چند سال اخیر تبلیغات کلیکی است که شما بر اساس تعداد کلیک هزینه پرداخت می‌کنید. وب‌سایت گوگل مؤثرترین حالت از این نوع تبلیغات را ارائه می‌دهد که البته اخیرا در ایران دچار مشکل شده است.

۶- نظرات موافق و مخالف

شنیدن حرف یک دوست یا یک فرد خارج از مجموعه به‌شدت راحت‌تر پذیرفته می‌شود تا اینکه شما از خودتان تعریف کنید پس حتماً فضایی را برای ارائه نظرات موافق و مخالف بدون سانسور پیش‌بینی کنید.

پیشنهاد میدم این مقاله رو هم بخونید  بخشهای مهم سایت

۷- در حال ساخت

وجود پیام‌هایی نظیر صفحه در حال ساخت است٬ به‌زودی تکمیل می‌شود و تعداد بسیاری از کاربران شما را فراری خواهد داد. پس وقتی هنوز آمادگی کامل را ندارید وب‌سایت را در اختیار کاربران قرار ندهید.

۸- باشگاه مشتریان

حتماً در وب‌سایت خود فضایی برای کاربران در نظر بگیرید که حرف بزنند٬ امتیازاتی داشته باشند٬ با دیگران در ارتباط باشند و به‌طورکلی انگیزه فعالیت نداشته باشند.

 

ارسال دیدگاه