اهداف بازاریابی قطره‌ای

اگر با ایمیل مارکتینگ آشنایی داشته باشید، احتمالا یادگیری بازاریابی قطره‌ای هم برایتان سخت نخواهد بود. بازاریابی قطره‌ای به زبان ساده یعنی ارسال خودکار یکسری پیام بازاریابی از قبل نوشته و آماده شده به کاربران براساس رفتارهای آنان در زمان یا رویدادهای مشخص. درحالی که بازاریابی قطره‌ای در اشکال مختلف امکان اجرایی شدن دارد اما ایمیل مارکتینگ ابتدایی‌ترین شیوه‌ی آن است.

بازاریابی قطره‌ای از جهاتی به علم وابسته است و به آن سادگی‌هایی هم که فکر می‌کنید نیست و کمپین‌های شما باید در عالی‌ترین کیفیت ممکن ساخته و پرداخته شوند و پیام‌های بازاریابی هم خوب، بی‌نقص و گیرا باشند.

قدرت بازاریابی قطره‌ای به اتوماسیون این روش و برنامه‌ریزی دقیق آن وابسته است. با خلق و اجرایی کردن یک کمپین بازاریابی قطره‌ای بی نقص و خوب، ایمیل مارکتینگ به یکی از اهرم‌های اصلی رشد و پیشرفت شما و کسب و کارتان تبدیل خواهد شد. اما سوال اینجاست که برای خلق و اجرایی کردن یک کمپین بازاریابی قطره‌ای قدرتمند و عالی باید از کجا شروع کرد؟ در ادامه به شما خواهم گفت.

در ابتدا باید بدانید که کاربران‌تان چه کسانی هستند و به چه دلیلی در وبسایت شما حضور دارند. این مورد به آن سختی هم که به نظر می‌رسد نیست. با تست‌های آنالیزی و کمی چاشنی حدس و گمان، می‌توانید الگو‌های رفتاری کاربر را مشخص کنید.

در زیر تعدادی از رفتار‌های رایج کاربران که روی برنامه‌ریزی کمپین بازاریابی قطره‌ای شما تاثیرگذار هستند آورده شده است:

– ثبت نام

– بازدیدکننده معمولی از وبلاگ

– بازدیدکننده مکرر (کسی که چندین بار از وبسایت بازدید می‌کند)

– ثبت نام و عدم بازدید دوباره از سایت

– عدم ثبت نام برای دوره‌های آموزشی رایگان

– ثبت نام در دوره‌های آموزشی رایگان و عدم ثبت نام برای نسخه پولی

– برای نسخه پولی ثبت نام می‌کند

– بعد از اتمام دوره تمایلی به شرکت مجدد ندارد

– عضویتش در خبرنامه را لغو می‌کند

موارد گفته شده در بالا رفتارهای رایج کاربران هستند؛ هرچند که ممکن است کاربران رفتارهای دیگری را هم از خود بروز دهند. اولین کار شما این است که تمامی رفتارهای محتمل کاربر را مشخص کنید.

از این اطلاعات می‌توانید به عنوان یک خط مشی ابتدایی برای ارسال ایمیل های قطره‌ای به کاربران استفاده کنید.

تعیین اهداف:

حالا نوبت به تعیین اهداف بازاریابی قطره‌ای می‌رسد. در زیر رایج‌ترین اهداف آورده شده است:

– ساخت برند (پیام‌های خوب و گیرا، وادارکردن افراد به اشتراک‌گذاری پیام‌ها و پست‌ها، محصول باکیفیت و خوب، تفکر رهبری، تعامل با برند)

– ایجاد سرنخ فروش (محتوای کاربردی، به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات پولی)

– افزایش کسبیات (افزایش ثبت نام‌ها برای دوره‌های رایگان، تشویق دانش‌آموزان به ثبت نام در دوره‌های پولی، فروش بیشتر، تبلیغات پولی و بازاریابی مجدد)

برنامه‌ریزی قطره‌ها:

برای برنامه‌ریزی بازاریابی قطره‌ای باید رفتار کاربران را درک کنید. در بالا تعدادی از رفتارهای محتمل کاربران را لیست کردم. اما در مثال زیر مواردی را که می‌توانید براساس رفتار کاربران برایشان ایمیل‌های بازاریابی ارسال کنید لیست شده است. فراموش نکنید که هر قطره (ایمیل)‌ باید در یک زمان یا رویداد مشخص ارسال شود.

ارسال دیدگاه